Без рубрикиОбщество

Георгій Савченко: "Від проспекту Любові до Новоросії"

Алгори́тм (латинізов. Algorithmi за араб. ім’ям узб. математика  аль-Хорезмі) — набір інструкцій, які описують порядок дій виконавця, щоб досягти результату розв’язання задачі за скінченну кількість дій; система правил виконання дискретного процесу, яка досягає поставленої мети за скінченний час.

Для нашого міського голови це професійний термін. Просто треба звернути його увагу, який алгоритм заклала в свою роботу комісія з питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території м. Миколаєва:

  1. В положенні про «ПОЛОЖЕННІ про порядок найменування…» не сформульована мета – яким має бути образ Миколаєва в топонімах. Тому члени комісії поводяться з нею (метою) доволі вільно.
  2. В положенні про «ПОЛОЖЕННІ про порядок найменування…» відсутнє посилання на Закон України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті»

  3. Не маючи сформульованої мети, комісія не реагує на супутні нормативно-правові акти України, наприклад УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки».
  4. Деякі правила внесені за домовленістю між членами комісії .  Наприклад, не надавати об’єктам топоніміки іменних назв, не вважати обов’язковими для виконання рекомендації Українського інституту національної пам’яті. І такі домовленості  переважають перелічені закони та укази.

Що ми маємо на старті:

— Місто , в якому об’єкти топоніміки історичного центру отримували назви імперської та радянсько-комуністичної доби;

— приєднане  до Миколаєва місто Жовтневе у 1973 році позбулося всіх свої історичних назв (і історії) і були надані нові назви з підручника по історії КПРС;

— приєднані пізніше Варварівка, Матвіївка, Тернівка, Велика та Мала Корениха, Широка балка та інші населені пункти, які стали мікрорайонами міста, теж розділили долю Жовтневого;

Як діє «Комісія з перейменувань…»

          Вилучає назви, які підпадають під дію Закону «Про засудження комуністичного …» (але вибірково – наприклад, відмовилися перейменовувати вулиці Жукова та Ватутіна);

          Надає назви переважно ботанічно-сезонно-географічного спрямування, назвами професій та корабельної тематики;

          відхиляються запропоновані громадською організацією іменні назви діячів литовської доби, українських гетьманів і козацьких ватажків допотьомкінської доби. Ім’я родини Аркасів, яка зробила надзвичайний внесок в українізацію міста, а двоє з них воювали на боці української армії проти російської агресії 1918 року, намагаються обмежити назвою скверу. Теж саме з пропозиціями до періоду російсько-української війни 1918-23 років, підпільників ОУН, які загинули в гестапо; відхилено ім’я Вячеслава Чорновола.

Що, згідно алгоритму, отримаємо на виході:

— Місто, яке в топонімах матиме образ міста з російською історією від заснування інгульської верфі, без згадок про 600-літню історію поселень на півострові і навколо, без згадки українських діячів, без згадки про повстання в Матвіївці і Богоявленську проти комуністичних «продотрядов», проти розкуркулення, проти тих, хто готував грунт для Голодомору  на території сучасного Миколаєва.

Тобто, матимемо місто, про яке мріяли і продовжують мріяти прихильники «Русского мира» — про Новоросію.

Те, що відбувалося на Майдані в Миколаєві у березні-квітні 2014 р., зараз відбувається у кабінетах, де працює Комісія з перейменувань.

Пане голова комісії Шевченко Євген Валерійович! Я після перших засідань попереджав Вас про таку ситуацію. Ви запевняли, що не допустите такого – прізвище Вам не дозволяє. Але на жодне робоче засідання Ви не прийшли і більшість членів комісії робили, що вважали за потрібне. Ще й ображалися, коли їм говорили неприємні для них речі. А як можна реагувати на фразу, що неодноразово повторювалася деякими членами комісії, «Придут другие победители, и что? Опять переименовывать?» (Тоді ще невідомі були результати місцевих виборів)


Пане міський голова! Олександре Федоровичу! Не піддавайтеся на улесливі пропозиції про благозвучні і компромісні назви!
Зламайте алгоритм. Миколаїв має бути УКРАЇНСЬКИМ МІСТОМ З БАГАТОВІКОВОЮ ІСТОРІЄЮ. Громадяни мають знати діячів науки, культури, науковців, військових, заслуги яких визнані скрізь, крім Миколаєва. Такі пропозиції. Їх готували фахівці (історики, краєзнавці, архівісти, автори монографій і популярних видань). На відміну від домінуючої більшості ці люди є прихильниками України як незалежної держави в усіх розуміннях.

Хто не хоче вивчати свою історію буде вивчати чужу.

Савченко Георгій, голова ГО «Символи Миколаєва»

Читайте новини першими

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button